Kibice Wisły Strumień

Nieoficjalna strona internetowa Wisły Strumień

Kibice LKS Wisła Strumień

Strumień może i jest małym miastem, a lokalny stadion piłkarski liczy zaledwie pół tysiąca miejsc, ale klub nie ma co narzekać na brak wiernych kibiców. Jest ich tak wielu i tak zaangażowanych, że zasilają szeregi nie tylko zielono-czerwonych, ale też niebieskich barw.

Wierni bez względu na wszystko

Pomimo faktu, że Strumień to miejscowość licząca zaledwie nieco ponad trzy tysiące mieszkańców, kibice lokalnego klubu stanowią zwartą i widoczną grupę, dostrzegalną w ogólnopolskim środowisku fanów futbolowych. W pierwszej dekadzie XXI wieku dysponowali własnym forum internetowym, które jednak umarło śmiercią naturalną; z kolei w okresie walki o powrót do klasy okręgowej stali się bohaterami fotoreportażu w czasopiśmie „To My Kibice”, najważniejszym przedstawicielu ogólnopolskich mediów kibicowskich. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się wśród fanów derby z Cukrownikiem Chybie, na które niezależnie od pozycji Wisły w tabeli wyjeżdża co najmniej kilkudziesięcioosobowa grupa.

Wierność zielono-czerwonym barwom kibice udowodnili szczególnie w 2019 roku, kiedy w ramach świętowania stulecia klubu wyszli z inicjatywą zbiórki na jednolite ubrania i akcesoria dla strumieńskiej drużyny. W ramach ogłoszonej na portalu zrzutka.pl akcji pod hasłem „Ubierzmy swoją drużynę LKS Wisła Strumień - 100 Lecie Klubu” do końca roku 2019 udało się zebrać więcej niż potrzebne na realizację celu 7 tysięcy złotych.

Niebieski Strumień

Kibice

Fani ze Strumienia wspierają nie tylko lokalny zespół. Jak można dowiedzieć się ze społeczności kibicowskiej, klub Wisła Strumień ma „zgodę” z pobliskim Pniówkiem Pawłowice Śląskie. Nie tylko zresztą na poziomie wymiany kibiców, ale także zawodników (wychowankami Pniówka Pawłowice są między innymi Tomasz Zyzak i Robert Żuchowski).

Największą niestrumieńską grupą fanowską w Strumieniu są jednak członkowie tak zwanego Niebieskiego Strumienia.

Od 2009 roku strumieńscy kibice aktywnie współpracują z fanklubem z oddalonego o 60 kilometrów Chorzowa, przyjeżdżają na mecze chorzowskiego Ruchu i uczestniczą w przygotowywaniu opraw. Strona poświęcona Ruchowi Chorzów przedstawiła Niebieski Strumień w jednym z artykułów z cyklu „Niebieskie Fankluby”, przypominając, że na jednym z meczów Ruchu Chorzów z Lechem Poznań pojawiła się blisko czterdziestoosobowa grupa strumienian. Kibice Ruchu ze Strumienia współpracują z fanklubem Niebieski Powiat Pszczyński i wraz z nim jeżdżą do Chorzowa na mecze.